Co je Virtualizace ?


Co je Virtualizace ?

09.08.2020

Pomocí virtualizace jsme schopni jeden zdroj (pod pojmem zdroj si můžeme představit celý server, případně jeho části – procesor, paměť, síťová karta, datové úložiště) využít pro více než jeden operační systém.

Při virtualizaci dochází k simulaci hardware, což umožňuje běh operačních systémů bez dodatečných úprav, tedy tak jako by běžely na plnohodnotném hardware.

Co je Virtualizace ? Pro zjednodušení si můžete virtuální stroj (virtual machine, VM) představit, jako když si z CD/DVD uděláte ISO obraz, který si zkopírujete na disk a pomocí speciálního software připojíte jako další CD/DVD jednotku.
VM můžete také zkopírovat jako jiný soubor(y) a následovně spustit pod virtualizačním software.
Hostovaná virtualizační architektura je realizována pomocí již běžícího operačního systému (linux, windows,…), pod kterým je nainstalován software zajišťující virtualizační vrstvu (pozor, nejedná se o OS-level virtualizaci), a pod kterým běží virtuální stroje. Příkladem takového software je VMware Workstation, VMware Server, Sun (Oracle) Virtualbox, MIcrosoft Virtual PC.

Vyznačuje se tím, že je na „holý“ hardware nainstalován (případně spuštěn z USB flash, SD karty) hypervisor (robot), který je virtualizační vrstvou, a pod kterým běží virtuální stroje. Příkladem je VMware vSphere Hypervisor (ESXi) server, který je součástí VMware vSphere.


Zaujali Vás naše služby ?

Kontaktujte nás


Pokud máte zájem o některou z našich služeb nebo získání informací, prosím vyplňte následující formulář.

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme!
Nastala chyba při odeslaní formulare

Net4u s.r.o.

Adresa: Srpnová 672, Libiš

IČ: 08206198

Vedená u Městského soudu v Praze oddíl C-314738

Telefon: 608 202 151

Email: info@net4u.cz

č.ú: 2401637693/2010 (Fio banka)