Zabbix Monitoring


Zabbix monitoring
Monitoring informačních technologií je již běžnou součástí fungování IT oddělení firem. Pokud chcete řídit IT oddělení a potřebujete o problému vědět dříve, než ho nahlásí uživatelé, tak výsledky monitoringu jsou jedním ze základních parametrů, které potřebujete.

Zabbix monitoring Systém Zabbix umožňuje získat aktuální přehled o stavu celé Vaší sítě a získáte i historické přehledy funkčnosti jednotlivých částí informačních technologií :

  • Servery (hardware a aplikace)
  • Firewally
  • Aktivních síťové prvky
  • Periferie (stav tiskáren – docházející tonery a podobně)
  • Internet a VPN (připojení k internetu a propojení poboček)

Zabbix monitoring ZABBIX je opensource distribuované monitorovací řešení, které svými vlastnostmi dokáže uspokojit i velké společnosti. Zabbix je postaven na systému šablon, které se ručně nebo automaticky přiřazují k jednotlivým monitorovaným zařízením. Do systému se velmi snadno přidávají i vlastní skripty pro monitorování speciálních zařízení, takže jen těžko budete hledat zařízení, které by tímto monitorovacím nástrojem nebylo možné kontrolovat. Systém využíváme pro monitoring našich klientů a jsme schopni i samostatně implementovat pro potřeby vaší společnosti.

Systém ZABBIX Vám umožní získat přehled o stavu IT a včas řešit eventuelní problémy. Umožní Vám omezit čas věnovaný pracovníky IT oddělení běžné údržbě chodu celého IT.

VMware virtualizace


VMware virtualizace
VMware, Inc. je dodavatelem virtualizačních řešení pro servery, kde lze na jednom fyzickém serveru provozovat několik virtuálních serverů.
Více o výhodách virtualizaci informačních technologií.

VMware virtualizace Vysoká dostupnost
Pomocí produktů společnosti VMware lze vytvořit vysoce dostupné řešení, které při výpadku některých hardwarových částí (server, switch řadič diskového pole) zůstane plně funkční. Toto řešení je zvláště vhodné pro běh kritických aplikací, u kterých je výpadek nepřijatelný.

VMware - serverová virtualizace
Virtualizace se v současné době nejvíce uplatňuje v oblasti serverů. Společnost VMware zde plně pokrývá potřeby klientů a dodává dostatek nástrojů pro malé i velké společnosti. Na těchto produktech je možné postavit minimalistické virtualizační projekty, stávající se z jednoho serveru za využití volné licence, až po virtualizace velkých datových center, s online replikací do dalšího datového centra v jiné geografické lokalitě, pro případ kompletního výpadku celého datového centra.

VMware virtualizace
VMware - virtualizace stanic
V oblasti stanic se virtualizace teprve začíná prosazovat. Umožňuje značně zefektivnit správu a zajistit vysokou bezpečnost a dostupnost desktopů pro uživatele. VMware i pro tuto oblast vyvinul řadu produktů vhodných, jak k nasazení na jednotlivé počítače, tak pro komplexní virtualizaci celé klientské infrastruktury.

Implementace
Virtualizace je velmi moderní pojem a dnes na ni narazíte v každém odvětví IT. Již od svého počátku se plně virtualizaci věnujeme a pomáháme našim klientům při její implementaci. Řešení na této platformě nejen vytváříme, ale i dlouhodobě spravujeme. V případě, že uvažujete o virtualizaci vašich informačních technologií, neváhejte nás kontaktovat.

Veeam zálohování


Veeam zalohovani
Využíváme řešení pro zálohování a ochranu dat od společnosti Veeam, která je předním dodavatelem v oboru. Zálohovací řešení Veeam backup and Replication specializuje na zálohování virtuálních serverů na platformách VMWare a MS Hyper-V, ale i na zálohu fyzických serverů.

Veeam zalohovani Veeam Backup & Replication
Vyřeší zálohování vašich fyzických i virtuálních serverů a v případě nutnosti umožní jejich rychlou obnovu. Důležité jsou zejména následující vlastnosti:

zálohování VMWare a Hyper-V virtuálních serverů
Obnova virtuálních serverů/stanic
Obnova jednotlivých objektů na úrovni AD, MS Exchange apod.
Obnova databází Oracle nebo MS SQL
Možnost repliakce záloh do cloudu
Automatické ověření obnovitelnosti každé zálohy

Veeam zalohovani Veeam Cloud Connect
Jedná se o službu, která vám umožní zálohovat vaše data do cloudu a to buď přímo nebo jako sekundární zálohu. Ideální forma zálohy pro případ, kompletní ztráty dat ve vaší serverovně.

Integrovaná komprese a deduplikace
VEEAM na základě velikosti a typu virtuálního stroje dovoluje deduplikací optimalizovat velikost záloh a výkonnost zálohování.

Veeam® ONE™
Automatizované nepřetržité monitorování a reportování zajišťuje naprostý přehled o virtuálním a zálohovacím prostředí. Výstrahy v reálném čase, optimalizace zdrojů, sledování konfigurací a plánování zdrojů

Supermicro - hardware


Supermicro - serverové řešení hardware

Nedodáváme jen naše služby, ale nabízíme i kompletní sortiment hardwaru a softwaru. Díky tomu dokážeme u našich klientů pokrýt většinu jejich potřeb v oblasti informačních technologií. Klient, který odebírá nejen služby, ale i veškerý hardware a software, získá velkou výhodu v tom, že není nucen rozhodovat, zda je případný problém způsobený nastavením systému, softwarem nebo hardwarem, ale vždy se obrací na nás, jako na dodavatele všech částí jeho informačních technologií.

Supermicro - serverové řešení hardware Klientům dodáváme nejčastěji tyto produkty
serverové sestavy (servery, disková pole)
síťové komponenty (switche, routery, firewally)
stanice a notebooky (kancelářské, grafické)
periferie (tiskárny, scanery, multifunkční zařízení)
software (serverové i stanicové aplikace)

Klientům se snažíme dodávat nejen jednotlivé části, ale hlavně dodávat komplexní ICT řešení, u kterých garantujeme výslednou funkcionalitu. Spolupracujeme s většinou známých výrobců softwaru a hardwaru. Nejvíce využíváme produktů těchto partnerů:

Supermicro, Dell, ESET, HP, Microsoft, VMware a Veeam.


ESET - antivirové řešení

ESET - antivirové a bezpečností řešení

Již více než 30 let pomáhá lidem chránit jejich digitální světy. Z malé, dynamické společnosti se stala globální značkou s více než 100 milióny uživatelů ve 202 zemích světa. Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software, který drží rekordní počet ocenění a díky němuž může přes 100 milionů uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu.

ESET - antivirové a bezpečností řešení Technologie ThreatSense a ESET Live Grid (cloud) zajišťuje rychlejší skenování a lepší detekci vznikajících hrozeb, zároveň omezuje riziko falešných poplachů na minimum. Ochrání firemní síť, nabízí široké možnosti nastavení a díky nízkým systémovým nárokům zbytečně nezatěžují koncová zařízení. Omezení přístupu na oblíbené internetové stránky, filtrace síťové komunikace prostřednictvím firewallu a kontrola neautorizovaných médií a zařízení umožní plnou kontrolu dat ve firemní síti.

ESET Remote Administrator
Nabízí kromě přehledu o stavu bezpečnosti v síti z jednoho zařízení, také široké možnosti konfigurace a reportů dle potřeb administrátora.

Správu počítačové sítě - IT Outsourcing nabízíme v Praze, okres Mělník ( Libiš, Neratovice, Kostelec nad Labem, Kralupy nad Vltavou, Veltrusy) a okolí.

Kontaktujte nás


Pokud máte zájem o některou z našich služeb nebo získání informací, prosím vyplňte následující formulář.

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme!
Nastala chyba při odeslaní formulare

Net4u s.r.o.

Adresa: Srpnová 672, Libiš

IČ: 08206198

Vedená u Městského soudu v Praze oddíl C-314738

Telefon: 608 202 151

Email: info@net4u.cz

č.ú: 2401637693/2010 (Fio banka)